Энэ мэдээ хуучирсан буюу 2023/12/07-нд нийтлэгдсэн мэдээ болно.

Ургацын баярт зориулсан барилдаанд Н.Батсуурь, О.Хангай тэргүүтэй 128 бөх барилдана

Ангилал
Спорт
Огноо
Унших
5 минут 38 секунд

“Ургацын баяр-2023”-т зориулсан улс, аймгийн алдар цолтой хүчит 128 бөхийн барилдаан өнөөдөр 13:00 цагаас эхэлнэ.

Тус барилдаанд улс, аймгийн алдар цолтой хүчит 128 бөх зодоглохоор бүртгүүлсэн байна.

1. дая.а Намсрайжавын Батсуурь

2. у.ав Оргихын Хангай

3. у.з Бердимуратын Серик

4. у.х Ганцогтын Бадрах

5. у.х Хүрэл-Очирын Гантулга

6. у.н Болдын Эрдэнэхүү

7. у.н Базаргүрийн Бадамсүрэн

8. у.н Галсан-Очирын Ганжад

9. у.н Дашзэвэгийн Амаржаргал

10. у.н Бэгзийн Мижидсүрэн

11. у.н Бямбадоржийн Түвшинтөгс

12. а.а Хэвэлхүүгийн Энхчулуун /66/

13. а.а Нямдоржийн Өсөхбаяр /12/

14. а.а Бүрнээгийн Баянмөнх /32/

15. а.а Лхангаажавын Цээсүрэн /82/

16. а.а Мөнхбатын Даваасүрэн /79/

17. а.а Ганболдын Төрмөнх /5/

18. а.а Ганпүрэвийн Ганбаатар /7/

19. а.а Батсүхийн Батдорж

20. а.а Пүрвээгийн Өсөхбаатар /46/

21. ц.а Ганзоригийн Жамбалдорж /38/

22. а.а Энхтөрийн Баасанжав /50/

23. а.а Гончигбатын Бат-Орших /165/

24. а.а Балжиннямын Мөнх-Эрдэнэ /116/

25. а.а Пүрэвдоржийн Эрхэмжаргал /33/

26. а.а Цэвээнпүрэвийн Төмөрцоож /6/

27. а.а Алтанхуягийн Нармандах /135/

28. а.а Лхагваагийн Батсайхан

29. а.а Баянжаргалын Төмөрбаатар /46/

30. а.а Цэвээнпүрэвийн Адъяа /26/

31. а.а Даваасүрэнгийн Аззаяа /165/

32. а.а Балдиржамцын Тайван /51/

33. а.а Доржсүрэнгийн Батсүх /86/

34. а.а Даваасүрэнгийн Алтанцоож /66/

35. а.а Батжаргалын Чинбат /130/

36. а.а Усныкагийн Батгэрэл

37. а.а Элбэгийн Батсуурь /40/

38. а.а Сампилын Цогтбаатар /42/

39. а.а Ганзоригийн Мөнх-Эрдэнэ /91/

40. а.а Уламбаярын Батцоож /28/

41. а.а Даваадоржийн Эрдэнэтулга /125/

42. а.а Доржийн Ням-Очир /39/

43. а.а Эрдэнээгийн Буянтогтох /24/

44. а.а Мөнхбадрахын Буяндэлгэр

45. а.а Содномцэрэнгийн Майнбаяр /110/

46. а.а Болоржавын Отгонбаатар

47. а.а Мөнхбатын Цэрэн /61/

48. а.а Баасангийн Шаравдорж /56/

49. а.з Эрдэнэбаатарын Түмэндэмбэрэл /165/

50. а.з Оюунбаатарын Мөнх-Ирээдүй /99/

51. а.з Жавзандуламын Хатанзоригт /14/

52. а.з Мягмарын Тэгшбаяр /59/

53. а.з Дэлгэрдалайн Пүрэвдорж /86/

54. а.з Мишигдоржийн Лувсандорж

55. а.з Ганболдын Төрболд

56. а.з Батбаярын Мандалбат

57. а.з Жаргалсайханы Жавхлан /26/

58. а.з Гүнсэнноровын Батмөнх /135/

59. а.з Цогтбазарын Заяатүшиг /55/

60. а.з Цогтбаярын Хашбат

61. а.з Дарханбаатарын Уртнаст

62. а.з Баянмөнхийн Гаажадамба

63. а.з Содбилэгийн Ган-Эрдэнэ /46/

64. а.з Соёлсүхийн Зээбүргэд

65. а.з Энхболдын Төмөрсүх /46/

66. а.з Отгонбатын Баяржаргал /86/

67. а.х Оргодолын Үйтүмэн /89/

68. а.х Галбадрахын Гантулга /99/

69. а.х Хуанышийн Танирберген /124/

70. а.х Мөнгөнхуягийн Анхбаяр

71. а.х Доржготовын Доржсүрэн /99/

72. а.х Болдбаатарын Ренчинжүгдэр

73. а.н Мягмарцэрэнгийн Гантулга

74. а.н Гармаагийн Бат-Эрдэнэ /56/

75. а.н Дашийн Төрбаяр /65/

76. а.н Буяндэлгэрийн Мөнхтүшиг /60/

77. а.н Ганбатын Ганзориг /165/

78. а.н Отгонбатын Баярбаасан /110/

79. а.н Батсүхийн Эрдэнэбуян /135/

80. а.н Дашдоржийн Батхөгжил

81. а.н Баярсайханы Эх-Амгалан

82. а.н Болдын Лхамдорж /93/

83. а.н Нацагдоржийн Даваадорж /160/

84. а.н Баярхүүгийн Улаалзгана /74/

85. а.н Дашренчингийн Дэмиддорж

86. а.н Лхагвасүрэнгийн Одбаяр /165/

87. а.н Сугирын Лундаа /165/

88. а.н Эрдэнэбаатарын Бат-Эрдэнэ

89. а.н Даваанасангийн Төртогтох /89/

90. а.н Баярсайханы Батзориг /99/

91. а.н Цэрэнчимэдийн Билэгсайхан /99/

92. а.н Хүрэлбаатарын Балжинням /165/

93. а.н Орынхан Ерболсын

94. а.н Төрбатын Мягмаржав /135/

95. а.н Мухтарын Бердаулет /165/

96. а.н Баярбатын Шатар

97. а.н Цагаанхүүгийн Мөнх-Эрдэнэ /116/

98. а.н Намсрайжавын Амаржаргал /165/

99. а.н Дүгэрсүрэнгийн Дашням

100. а.н Явуухүүгийн Алтанхуяг /165/

101. а.н Болорын Бадрал /116/

102. а.н Амарбаясгалангийн Ширнэндагва /130/

103. а.н Батболдын Баасандорж

104. а.н Оюунчимэгийн Пүрэв-Очир /165/

105. а.н Дамдинпүрэвийн Мөнхдалай /135/

106. а.н Баттөрийн Ширмэн /165/

107. а.н Айдис Айбек /165/

108. ц.н Батхүүгийн Бат-Эрдэнэ

109. с.з Дэмбэрэлдоржийн Хандсүрэн

110. с.з Дэнзэншаравын Төгс-Эрдэнэ

111. с.з Сүхбаатарын Өсөхбаяр

112. с.з Бат-Эрдэнийн Ган-Эрдэнэ

113. с.з Дэмүүлийн Саранцогт

114. с.з Амарсайханы Тодмагнай

115. с.з Манлайбаатарын Өсөх-Ирээдүй

116. с.з Оргилсайханы Доржсамбуу

117. с.з Батдоржийн Энхбаяр

118. с.з Пүрэвжавын Нямжав

119. с.з Чинбатын Даваадорж

120. с.з Одончимэгийн Баттулга

121. с.з Мягмаржаргалын Өсөхбаяр

122. с.з Лувсандондовын Батбаяр

123. с.з Хүрэлбаатарын Баярнэмэх

124. с.з Гансүхийн Дорждагва

125. с.н Данзанпүрэвийн Баярсүх

126. с.з Чинбатын Батбанди

127. с.з Баатарсүхийн Эрхэмбаяр

128. с.з Бүрэнтогтохын Ган-Очир

129. с.з Серикжан Бахытбол

130. с.з Энх-Амгалангийн Баярбаатар

131. с.з Галбадрахын Дашлхүмбэ

132. с.з Баянмөнхийн Балжинням

133. з.б Нацагбатын Отгонцоож

134. с.з Гансүхийн Бат-Эрдэнэ

135. с.з Уламбаярын Балжинням

136. с.з Пүрэвсэнгийн Сүүбазар

137. с.з Даваасамбуугийн Балжинням

138. с.х Эрдэнэжаргалын Цэрэнваанчиг

139. с.з Жигмэддоржийн Санжаалаа

140. с.з Балдангийн Мөнхбат

141. с.з Цэрэнрэгзэнгийн Намжвандан

142. с.з Камесханы Тохтаубай

143. с.з Энэбиш Түвшинбаяр

144. с.з Чулуунбаатарын Гантулга

145. с.з Цэрэндоржийн Баасандорж

146. с.з Оюунцэцэгийн Мөнхбат

147. с.н Сүхбатын Пүрэвдалай

148. з.б Төмөрбаатар Бат-Эрдэнэ

149. з.б Бямба Даваажаргал

150. з.б Батдэлгэр Булгантамир

151. з.б Бөхбат Оргилсайхан

152. з.б Эрдэнэбаатар Соронзонболд

153. з.б Шүхэртийн Баяржавхлан

154. з.б Гомбосүрэнгийн Баттулга нарын бөхчүүд бүртгүүллээ.

ШУУД: АН-аас мэдээлэл хийж байна
ШУУД: АН-аас мэдээлэл хийж байна
 
Дархан хотоо төлөөлсөн “ДАРХАН“ баг олон жилийн дараа “Алтан цом” өргөлөө
Дархан хотоо төлөөлсөн “ДАРХАН“ баг олон жилийн дараа “Алтан цом” өргөлөө
Энэ мэдээ хуучирсан буюу 2023/12/07-нд нийтлэгдсэн мэдээ болно.