Энэ мэдээ хуучирсан буюу 2023/03/19-нд нийтлэгдсэн мэдээ болно.

ТАНИЛЦ: “Наурызын баяр“-т зориулсан бөхийн барилдаанд зодоглох бөхчүүд

Ангилал
Спорт Спорт
Огноо
Унших
4 минут 46 секунд

Өнөөдөр болох Казах түмний "Наурызын баяр"-т зориулсан Улс аймгийн алдар цолтой 128 бөхийн барилдаанд зодоглох бөхчүүдийг танилцуулж байна.

1. у.ав Пүрэвийн Бүрэнтөгс

2. у.г Өлзийтогтохын Бат-Орших

3. у.з Баттулгын Соронзонболд

4. у.х Нацагсүрэнгийн Золбоо

5. у.х Оюунбаатарын Мөнх-Эрдэнэ

6. у.х Цэдэнсодномын Бямба-Отгон

7. у.н Чинчулууны Батчулуун

8. у.н Шоовдорын Дарханбат

9. у.н Дашдоржийн Цэрэнтогтох

10. у.н Батбаярын Даваа-Очир

11. у.н Доржхандын Хүдэрбулга

12. у.н Төрмөнхийн Дүгэрдорж

13. у.н Өлзийсайханы Батзул

14. у.н Батжаргалын Лхагвадорж

15. у.н Энхбатын Сумъяабат

16. у.н Очирбатын Түмэн

17. у.н Бямбадоржийн Түвшинтөгс

18. у.н Энхтүвшиний Батмагнай

19. у.н Батдоржийн Сосорбарам

20. а.а Төмөрбаатарын Пүрэвсүрэн

21. а.а Даваадоржийн Төрболд

22. а.а Чулуунтөмөрийн Энхмөнх

23. а.а Нямдоржийн Өсөхбаяр

24. а.а Бүрнээгийн Баянмөнх

25. а.а Сүхбаатарын Сүхбат

26. а.а Мөнхжаргалын Бямбадорж

27. а.а Баарангийн Отгонбаатар

28. а.а Даваадоржийн Буянт

29. а.а Ганболдын Төрмөнх

30. а.а Мөнхтуяагийн Батцэнгэл

31. а.а Дашнямын Ганцоож

32. а.а Энхтөрийн Баасанжав

33. а.а Бат-Эрдэнийн Хаш-Эрдэнэ

34. а.а Бат-Очирын Гончигтавхай

35. а.а Намсрайн Ганзориг

36. а.а Пүрэвдоржийн Эрхэмжаргал

37. а.а Баасанжавын Сэр-Од

38. а.а Шагдарсүрэнгийн Чинтулга

39. а.а Баянжаргалын Төмөрбаатар

40. а.а Баянбилэгийн Баянмөнх

41. а.а Нямпүрэвийн Батсайхан

42. а.а Ганпүрэвийн Ганбаатар

43. а.а Чинбатын Алтангэрэл

44. а.а Балдиржамцын Тайван

45. а.а Тогтохмэндийн Сайханжаргал

46. а.а Хэвэлхүүгийн Энхчулуун

47. а.а Энх-Амгалангийн Ариунбуян

48. а.а Даваасүрэнгийн Алтанцоож

49. а.а Будаагийн Батсайхан

50. а.а Бямбадоржийн Батдорж

51. а.а Батжаргалын Чинбат

52. а.а Насан-Очирын Намнансүрэн

53. а.а Жаргалсайханы Алтаншагай

54. а.а Батсүхийн Уугандаваа

55. а.а Эрдэнэбатын Мөнх-Эрдэнэ

56. а.а Элбэгийн Батсуурь

57. а.а Даваадоржийн Эрдэнэтулга

58. а.а Доржийн Ням-Очир

59. а.а Ганбаатарын Ганхуяг

60. а.а Мөнхбадрахын Буяндэлгэр

61. а.з Батцэнгэлийн Эрдэнэбаяр

62. а.з Мөнхбатын Даваасүрэн

63. а.з Балтмөнхийн Бадамдорж

64. а.з Төрмөнхийн Төгсдөлгөөн

65. а.з Халтарын Бөхбаяр

66. а.з Баасандоржийн Бадрал

67. ц.з Оюунбатын Батжаргал

68. а.з Дэлгэрдалайн Пүрэвдорж

69. а.з Сүхбатын Оргилбаатар

70. а.з Сайнбилэгийн Бат-Үүл

71. а.з Болдын Даваадалай

72. а.з Жаргалсайханы Жавхлан

73. а.з Бөхбатын Анандпүрэв

74. а.з Баттөмөрийн Батбаян

75. а.з Насан-Очирын Намнан-Эрдэнэ

76. а.з Бат-Эрдэнийн Түвшинтөгс

77. ц.з Өнөрбаянгийн Батсуурь

78. а.з Батболдын Тожил

79. а.з Баянмөнхийн Гаажадамба

80. а.з Эрдэнэбаатарын Түмэндэмбэрэл

81. а.з Содбилэгийн Ган-Эрдэнэ

82. а.х Пүрэврагчаагийн Жаргалсайхан

83. а.х Төмөртогоогийн Түвшинтулга

84. а.х Галбадрахын Гантулга

85. а.х Жавзандуламын Хатанзоригт

86. а.х Эрдэнэцогтын Шийравнямбуу

87. ц.х Бямбасүрэнгийн Бат-Эрдэнэ

88. а.х Болдбаатарын Одсүрэн

89. а.х Нямжавын Ширчинхүү

90. а.х Дашдамбын Цэрэндорж

91. а.х Бүүвэйбаатарын Анхтөр

92. а.х Мөнхбатын Жамсрандорж

93. а.х Хуанышийн Танирберген

94. а.н Батаагийн Даваадорж

95. а.н Баасанхүүгийн Өнөрбаатар

96. а.н Батсүхийн Баатарболд

97. а.н Тогтохын Эрхэмбаяр

98. а.н Гармаагийн Бат-Эрдэнэ

99. а.н Мишигдоржийн Лувсандорж

100. а.н Батмөнхийн Лхагва-Очир

101. а.н Батбадралын Ганзолбоо

102. а.н Батаагийн Батбаяр

103. а.н Лонжоогийн Бат-Амгалан

104. а.н Даваанямын Батдорж

105. а.н Пүрэвжавын Сандагдорж

106. а.н Баянмөнхийн Төрмөнх

107. а.н Дашийн Төрбаяр

108. а.н Тенербекийн Жархын

109. а.н Дашренчингийн Дэмиддорж

110. а.н Баяртын Доржжүгдэр

111. а.н Далилхаан Бахыт

112. а.н Оргодолын Зундуй

113. а.н Нэмэхбаатарын Будцэрэн

114. а.н Хадбаатарын Нямдорж

115. а.н Отгонбатын Баярбаасан

116. а.н Төрбатын Мягмаржав

117. ц.н Ганбатын Эрдэнэтогтох

118. а.н Мягмардоржийн Баяржавхлан

119. а.н Өнөрбаянгийн Шийрэв

120. а.н Намсрайжавын Амаржаргал

121. а.н Батхуягийн Адъяасүрэн

122. с.з Оргилсайханы Есөн-Эрдэнэ

123. с.з Жамбаагийн Лхагвасүрэн

124. с.з Бямбаагийн Золоо

125. с.з Хашдоржийн Галхүү

126. с.з Энхмаагийн Өлзий-Орших

127. с.з Лувсандондовын Батбаяр

128. с.з Төгсийн Түвшин

129. с.з Жигмэддоржийн Санжаалаа

130. с.з Бат-Эрдэнийн Эрдэнэ-Очир

131. с.з Сүхбаатарын Өсөхбаяр

132. с.з Амарбаясгалангийн Ширнэндагва

133. с.з Мөнхбатын Цэрэн

134. с.з Чинбатын Батбанди

135. с.з Мэндбатын Өлзийбат

136. с.з Энхбаатарын Очирхуяг

137. с.з Бямбарагчаагийн Батрагчаа

138. с.з Балдангийн Мөнхбат

139. с.з Энхболдын Бямбаабаатар

140. с.з Хажатын Зангарбек

141. с.з Хасбатын Дандар

142. с.з Эрдэнэсүрэнгийн Ганболд

143. с.з Дугарсүрэнгийн Хүрэлбаяр

144. с.з Ганбатын Ганпүрэв

145. с.з Амарсанаагийн Мягмарсүрэн

146. с.з Содномжамцын Бат-Эрдэнэ

147. с.з Чулуунбаатарын Гантулга

148. с.з Шаалайн Энхбаяр

149. с.з Галбадрахын Дэлгэрхүү

150. с.з Батбаярын Мөнхдаваа нарын бөхчүүд бүртгүүлжээ. Барилдаан 12:00 цагаас эхэлнэ.

Улаанбаатарт 6 хэмийн дулаан
Улаанбаатарт 6 хэмийн дулаан
 
Ардчилсан намын Ерөнхий сайдаар тодорсон Ц.Элбэгдорж хэлэлцүүлэгт урьж байна
Ардчилсан намын Ерөнхий сайдаар тодорсон Ц.Элбэгдорж хэлэлцүүлэгт урьж байна
АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд UBN.MN хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү. Хэм хэмжээ зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. !
UBN.mn сайтын редакц