Энэ мэдээ хуучирсан буюу 2024/03/19-нд нийтлэгдсэн мэдээ болно.

“Наурызын баяр“-т зориулсан хүчит 128 бөхийн барилдаан өнөөдөр болно

Ангилал
Спорт Спорт
Огноо
Унших
7 минут 39 секунд

"Наурызын баяр"-т зориулсан улс, аймгийн алдар цолтой хүчит 128 бөхийн уламжлалт барилдаан өнөөдөр буюу 03-р сарын 19-ний мягмар гарагт 13:00 цагаас Монгол бөхийн өргөөнд болно. Тэгвэл уг барилдаанд зодоглохоор,

1. дая.а Намсрайжавын Батсуурь

2. у.ав Оргихын Хангай

3. у.ар Рэнцэнбямбын Пүрэвдагва

4. у.з Доржийн Анар

5. у.з Баярхүүгийн Бат-Өлзий

6. у.з Цэдэнбазарын Одбаяр

7. у.з Бердимуратын Серик

8. у.х Нацагсүрэнгийн Золбоо

9. у.х Ганцогтын Бадрах

10. у.н Нурланы Мустафа

11. у.н Батцэнгэлийн Чимэдвандан

12. у.н Дашдоржийн Цэрэнтогтох

13. у.н Батбаярын Даваа-Очир

14. у.н Төрмөнхийн Дүгэрдорж

15. у.н Энхбатын Сумъяабат

16. у.н Хүрэлбаатарын Оргилболд

17. у.н Очирбатын Түмэн

18. у.н Дамдины Тогтохжаргал

19. а.а Улагпан Береке /127/

20. а.а Мальш Еркебулан /9/

21. а.а Нямдоржийн Өсөхбаяр /3/

22. а.а Өрнөхбаярын Сүхбат /12/

23. а.а Бүрнээгийн Баянмөнх /22/

24. а.а Төмөрийн Дүүрэнсаран /92/

25. а.а Мөнхтуяагийн Батцэнгэл /117/

26. а.а Төрмөнхийн Төгсдөлгөөн /66/

27. а.а Шаравдоржийн Отгонтөгс /4/

28. а.а Батчулууны Хашбат /119/

29. а.а Пүрвээгийн Өсөхбаатар /72/

30. а.а Энхтөрийн Баасанжав /28/

31. а.а Бат-Эрдэнийн Хаш-Эрдэнэ

32. а.а Телик Эрболат /141/

33. а.а Энхболдын Тамираа /297/

34. а.а Балжиннямын Мөнх-Эрдэнэ /121/

35. а.а Пүрэвдоржийн Эрхэмжаргал /88/

36. а.а Баасанжавын Сэр-Од /148/

37. а.а Галбадрахын Дармаажанцан /40/

38. а.а Бямбын Түвшинтөгс /132/

39. а.а Бат-Эрдэнийн Түвшинтөгс /76/

40. а.а Баянжаргалын Төмөрбаатар /77/

41. а.а Ядамсүрэнгийн Бумбаяр /68/

42. а.а Цэвээнпүрэвийн Адъяа /24/

43. а.а Цэрэндоржийн Ганбат /191/

44. а.а Чинбатын Алтангэрэл /10/

45. а.а Будаагийн Батсайхан /112/

46. ц.а Баасанцогтын Өлзийсайхан /45/

47. а.а Чинзоригийн Эрдэнэсайхан /216/

48. а.а Доржготовын Батбаатар /89/

49. а.а Батжаргалын Чинбат /108/

50. а.а Насан-Очирын Намнансүрэн /35/

51. а.а Жаргалсайханы Алтаншагай /55/

52. а.а Лхагвасүрэнгийн Энхсаруул /5/

53. а.а Эрдэнэбатын Мөнх-Эрдэнэ /64/

54. а.а Ганзоригийн Мөнх-Эрдэнэ /90/

55. а.а Мягмардоржийн Баяржавхлан /7/

56. а.а Уламбаярын Батцоож /33/

57. а.а Жаалаагийн Наранбаатар /204/

58. а.а Даваадоржийн Эрдэнэтулга /34/

59. а.а Доржийн Ням-Очир /41/

60. а.а Эрдэнээгийн Буянтогтох /71/

61. а.а Цэндээгийн Лувсан-Адъяа /197/

62. а.а Содномцэрэнгийн Майнбаяр /144/

63. а.а Мягмаржаргалын Эрхэмбаяр /21/

64. а.а Болоржавын Отгонбаатар /54/

65. а.а Мөнхбатын Цэрэн /79/

66. а.з Ерболат Көптилек /80/

67. а.з Мягмарын Баттүвшин /197/

68. а.з Оюунбаатарын Мөнх-Ирээдүй /152/

69. ц.з Хангайн Наранбаяр /43/

70. а.з Жавзандуламын Хатанзоригт /25/

71. а.з Халтарын Бөхбаяр /78/

72. а.з Мишигдоржийн Лувсандорж /139/

73. а.з Гүнсэнноровын Батмөнх /113/

74. а.з Содбилэгийн Ган-Эрдэнэ /63/

75. а.з Сугирын Доржпалам /23/

76. а.з Энхболдын Төмөрсүх /85/

77. а.х Оргодолын Үйтүмэн /158/

78. а.х Эрдэнэбатын Лхамхүү /39/

79. а.х Галбадрахын Гантулга /82/

80. а.х Эрдэнэцогтын Шийравнямбуу /145/

81. а.х Жаргалсайханы Дэлгэрсайхан /158/

82. а.х Нямжавын Ширчинхүү /101/

83. а.х Бүүвэйбаатарын Анхтөр /271/

84. а.х Хуаныш Танирберген /108/

85. а.х Болдбаатарын Ренчинжүгдэр /208/

86. а.н Батаагийн Даваадорж /128/

87. а.н Мягмарцэрэнгийн Гантулга /32/

88. а.н Баасанхүүгийн Өнөрбаатар /179/

89. а.н Батсүхийн Баатарболд /143/

90. а.н Гармаагийн Бат-Эрдэнэ /116/

91. а.н Дашийн Төрбаяр /16/

92. а.н Буяндэлгэрийн Мөнхтүшиг /139/

93. а.н Батмөнхийн Лхагва-Очир /124/

94. а.н Ганбатын Ганзориг /149/

95. а.н Отгонбатын Баярбаасан /75/

96. а.н Батхуягийн Адъяасүрэн /271/

97. а.н Мягмарсүрэнгийн Нямбаатар /271/

98. а.н Базарсадын Отгонцоож /297/

99. а.н Манархааны Өзгөрис

100. а.н Бүрнээгийн Содномдорж

101. а.н Болоогийн Алтангэрэл /180/

102. а.н Энхмэндийн Өлзийсайхан /297/

103. а.н Дэмчигийн Урианхай /208/

104. а.н Ганхуягийн Баярбат /250/

105. а.н Эрдэнэбатын Дарамсэнгэ /208/

106. а.н Зоригтболдын Мөнхтулга /161/

107. а.н Норовсамбуугийн Бямбажаргал /153/

108. а.н Пүрэвсүрэнгийн Авирмэд /195/

109. а.н Болдын Лхамдорж /100/

110. а.н Баярхүүгийн Улаалзгана /62/

111. а.н Дашренчингийн Дэмиддорж /95/

112. а.н Ганжуурын Цоггэрэл /96/

113. а.н Мейромбек Бекежан /254/

114. а.н Сугирын Лундаа /194/

115. а.н Даваанасангийн Төртогтох /154/

116. а.н Хадбаатарын Нямдорж

117. а.н Хүрэлбаатарын Балжинням /94/

118. а.н Сэнгэдондогийн Пүрэвжанцан /228/

119. а.н Орынхан Ерболсын

120. а.н Төрбатын Мягмаржав /105/

121. ц.н Ганбатын Эрдэнэтогтох /186/

122. а.н Цогтбаярын Мөнхбаяр /99/

123. а.н Мухтар Бердаулет /284/

124. а.н Хүүхэнсүрэнгийн Нямдорж /297/

125. а.н Өнөрбаянгийн Шийрэв /247/

126. а.н Цагаанхүүгийн Мөнх-Эрдэнэ /156/

127. а.н Цэндийн Лхагвамягмар /284/

128. а.н Дүгэрсүрэнгийн Дашням

129. а.н Болорын Бадрал /158/

130. а.н Амарбаясгалангийн Ширнэндагва /110/

131. а.н Баярсайханы Бямбадорж /297/

132. а.н Оюунчимэгийн Пүрэв-Очир /114/

133. а.н Оргилын Төгсжаргал /183/

134. а.н Дамдинпүрэвийн Мөнхдалай /254/

135. а.н Айдис Айбек /297/

136. а.н Дашзэвэгийн Эрдэнэчулуун /204/

137. а.н Баярцогтын Мөнхзориг /219/

138. а.н Батбаярын Сундуйжав /137/

139. ц.н Батхүүгийн Бат-Эрдэнэ /142/

140. ц.н Амгаланбаатарын Дорждэрэм /223/

141. с.з Хишигдаваагийн Бумбаяр

142. с.з Гончигсүрэнгийн Батзориг

143. с.з Нэргүйбаатарын Уугангэрэл

144. с.з Батбаатарын Цагаанбанди

145. с.з Манлайбаатарын Өсөх-Ирээдүй

146. с.з Оргилсайханы Доржсамбуу

147. с.з Ганбаатарын Пүрэвбаатар

148. с.з Дондовын Нямдаваа

149. с.з Чинбатын Батбанди

150. с.з Хурмет Гасырбек

151. с.з Баярдэлгэрийн Баасанчулуун

152. с.з Пүрэвжавын Нямжав

153. с.з Батнасангийн Цэнд-Очир

154. с.з Лувсандондовын Батбаяр

155. с.з Галбадрахын Дашлхүмбэ

156. с.з Мягмаржаргалын Өсөхбаяр

157. с.з Энхбатын Түдэвдагва

158. с.з Гантөгсийн Ариунболд

159. с.з Баянжаргалын Одхүү

160. с.з Хасбатын Дандар

161. с.з Тилейхан Серикбол

162. с.з Уламбаярын Буянтогтох

163. с.з Еркинбай Абылай

164. с.з Серикжан Бахытбол

165. с.з Содномжамцын Бат-Эрдэнэ

166. с.з Ганбатын Батмөнх

167. с.з Толтай Хуанбек

168. с.з Камыхан Нурлан

169. з.б Ганбаатарын Бат-Эрдэнэ

170. с.з Бямбаагийн Золоо

171. з.б Нацагбатын Отгонцоож

172. с.з Батчимэгийн Намуундалай

173. с.з Салдат Сүйениш

174. с.з Амгаланбаатарын Бат-Эрдэнэ

175. з.б Хоролсүрэнгийн Содномдорж

176. с.з Цэндсүрэнгийн Төрмөнх

177. с.з Уламбаярын Балжинням

178. с.з Отгоны Хаш-Эрдэнэ

179. с.з Хажатын Зангарбек

180. с.з Жаргалсайханы Ган-Эрдэнэ

181. с.з Болатхан Тилеубек

182. с.з Өмирзах Айболат

183. с.з Жигмэддоржийн Санжаалаа

184. с.з Барсболдын Цэнгүүн

185. с.н Довдоны Дашзэвэг

186. с.н Ганбатын Чулуунжав

187. с.н Отгонхүүгийн Мөнх-Эрдэнэ

188. з.б Базарваань Цэрэнсодном

189. з.б Гажав Мухамед

190. з.б Базарсад Өлзийтогтох

191. з.б И.Берденбек

192. з.б Баттөрийн Бумхүү

193. з.б Пүрэв Бат-Очир

194. з.б Ядамсүрэн Буянтогтох

195. з.б Цагаадай Адъяадорж

196. з.б Батсайханы Загдраднаа

197. з.б Бахыт Имангали

198. з.б Батбаяр Төгөлдөр

199. з.б Шарив Батырбек

200. з.б Мөнхбат Мөнхцоож нарын бөхчүүд бүртгүүллээ.

Тус барилдааны түрүү бөх “Соната-9” маркын автомашин, үзүүр бөх дөрвөн сая, дөрөвт шалгарсан бөхчүүд тус бүр хоёр сая төгрөг гардана.

Сэрэмжлүүлэг: Цасанд суусан машинаа гаргах гэж яваад хөлдөж нас баржээ
Сэрэмжлүүлэг: Цасанд суусан машинаа гаргах гэж яваад хөлдөж нас баржээ
 
Паркийн галзуу хулгана тоглоомоос 13-15 насны нэг хүүхэд унаж амиа алдсан хэрэг гарлаа
Паркийн галзуу хулгана тоглоомоос 13-15 насны нэг хүүхэд унаж амиа алдсан хэрэг гарлаа
Энэ мэдээ хуучирсан буюу 2024/03/19-нд нийтлэгдсэн мэдээ болно.